logo yeni

BÜROKRATLARIN BÜYÜK BİR KISMI HAYAL KIRIKLIĞI YAŞIYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

burokrat2Milletvekili adaylığı başvurusu için istifa eden bürokratların çoğu aday listelerinde kendilerine yer bulamadı.

Aday adayı olan bürokratların çok büyük çoğunluğu AKP’ye başvurmuştu. Yaklaşık 700 kadar bürokratın büyük bir kısmı aday listelerinde yer bulamamanın hayal kırıklığını yaşarken, geri dönüş hazırlıklarına da başladılar.

Daha iyi bir görev

Mevzuat gereğince bir ay içinde dilekçe vererek görevine geri dönme imkanı olan aday bürokratların bir kısmının, önceki görevleri dışında daha iyi bir göreve atanmak üzere kulis faaliyetlerinde bulunabileceği de belirtiliyor.

Seçilecek yerden aday olabilen bürokratlar

AKP’de seçilebilecek yerden aday gösterilen bürokratlar arasında eski Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal, eski Borsa İstanbul Başkanı İbrahim Turhan ve Gümrük Müsteşarı Ziya Altunyaldız görünüyor.

Aday olamayan bürokratlar

Aday olamayan bürokratlardan bazıları ise şöyle:

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, SPK Başkanvekili Prof. Dr. Nurullah Genç, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Recep Kaymakca, İŞKUR Genel Müdür Yardımcılığı'ndan gelen Ali Akay, Kamu Güvenliği eski Müsteşarı Ulvi Saran, Tarım Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları, Gümrükler Genel Müdürü Cenap Aşçı, SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Habib Soluk, MEB Müsteşar yardımcıları Salih Çelik ve Yusuf Büyük, Sümerbank Genel Müdürü Sezai Ensari, EPDK Kurul Üyesi Fazlı Şenel, İstanbul Üniversitesi Rektörü Yunus Söylet

Muhalefetten aday olanların durumu daha iyi

İstifa ederek muhalefetten aday olan bürokratlar ise daha iyi yerlerden listeye girebildiler. MHP, Kalkınma Müsteşar Yardımcısı Erhan Usta’yı Samsun, Başmüfettiş Fahrettin Oğuz Tor’u ise Kahramanmaraş birinci sıradan aday gösterdi.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.