logo yeni

SERVİS HİZMETİ VERİLMESİ VEYA YOL YARDIMI ÖDENMESİ TALEBİNE TBMM'NİN CEVABI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

servisServis hizmetinden faydalanamayan kamu çalışanları Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yaptıkları başvurudan sonuç alamadılar.

2001 yılında yaşanan ekonomik kriz sonrasında tasarruf tedbirleri kapsamında servis hizmeti kaldırılmış daha sonra tekrar serbest bırakılmıştı.

Servis her kurumda yok

Bazı kurumlar halen çalışanlarına servis hizmeti vermekte iken bazı kurumlarsa çalışanlarına servis hizmeti sağlamıyor.

Dilekçe verdiler

Servis hizmetinden yararlanamayan kamu çalışanlarının TBMM Dilekçe Komisyonuna yaptıkları servis hizmeti verilmesi ya da yol bedeli ödenmesi yolundaki başvuru sonrasında, Komisyon konuyu Devlet Personel Başkanlığına sormuştu.

Kurumların yetkisinde

Devlet Personel Başkanlığından gelen cevapta, personelin işe götürüp getirilmesi amacıyla servis hizmeti sağlamasının kamu kurum ve kuruluşlarının yetkisinde bulunduğu belirtildi. Kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının belirli dengeler gözetilerek ve tarafların talepleri dikkate alınarak kanunla ve toplu sözleşme hükümleri ile belirlendiği ifade edildi.

Ulaşım bedeli ödenmesi için kanuni düzenleme gerekli

Mevcut mevzuatta, servis hizmeti sağlanamayan personele ulaşım bedeli ödenmesine ilişkin herhangi bir düzenleme yer almadığı vurgulanırken, dilekçelerde belirtilen talepler hakkında Devlet Personel Başkanlığı ve TBMM tarafından bu konuda yapılabilecek bir işlem olmadığı dile getirildi. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.