logo yeni

VEKİL EBE VEYA HEMŞİRELERİN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK Mi?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

hemsireSağlık Bakanlığına bağlı olarak çalışan vekil ebe ve hemşireleri, çalışma koşulları ile kadro ve özlük sorunları Mecliste soru önergesine konu edildi.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan Milletvekili Alim IŞIK verdiği soru önergesinde, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları emrinde görev yapan vekil ebe ve hemşirelerin sorunlarının çözümüne yönelik olarak Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar konusunda Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU’na şu soruları sordu:

1.Halen ülkemiz genelinde Bakanlığınıza bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında vekil ebe veya hemşire olarak görev yapan toplam kaç personel bulunmaktadır?

2.Anılan personel sayılarının çalıştıkları illere, görev unvanlarına ve görev yerlerine göre dağılımları nasıldır?

3.Halen görevde olan anılan personelin yıllık izinlerini bile kullanamadıkları, izin kullananların ise ücretsiz kullandıkları, çok ağır şartlarda çalıştıkları halde iş güvencelerinin bulunmadığı, birlikte çalıştıkları hekimin ya da görevli oldukları yerleşim yerindeki muhtar veya diğer sorumluların izni olmadan yerleşim yerinden ayrılamadıkları iddiaları doğru mudur?

4.Anılan personelin özlük ve sosyal haklarının iyileştirilerek durumlarına uygun daimi kadrolara atanmaları yönünde Bakanlığınızca yürütülen bir çalışma var mıdır? Varsa çalışma ne aşamadadır? Çalışmanın içeriği ve uygulama takvimi nasıldır?

5.Yoksa bu konuda bir çalışma yapılarak yaşanan sorunların çözülmesi ve mağduriyetlerin giderilmesi sağlanabilir mi?

6.Bakanlığınızın anılan konuya ilişkin görüşü ve 2015 yılı programı nasıldır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.