logo yeni

AŞÇILARIN TEKNİK HİZMET TALEBİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

asci 2Aşçıların kamuda teknik hizmetler sınıfı yerine yardımcı hizmetler sınıfında istihdam edilmesine itiraz geldi.

Milletvekili Volkan CANALİOĞLU hazırladığı önergesinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK tarafından cevaplanması istemiyle aşağıdaki açıklama ve sorulara cevap verilmesini istedi:

“Ülkemizde; meslek liselerinden veya meslek yüksekokullarından mezun olup devlet memuru olan kişiler, teknik hizmetler sınıfında çalıştırılırken, aynı okullardan mezun olan “aşçılar” ise kamuda yardımcı hizmetler sınıfında kadroya alınmaktadır.

Ancak; Harita Genel Komutanlığı’na bağlı Erdek Kamp Komutanlığı’nda ve Adıyaman Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde çalışan aşçılar teknik hizmet sınıfında görev yapmaktadır.

1-Yukarıda bahsettiğimiz ve “emsal” niteliğinde iki uygulama var iken bu uygulamanın genele yayılamamasının gerekçeleri nelerdir ?

2-Bakanlık olarak; Meslek Liselerinden veya Meslek Yüksekokullarından mezun aşçılarımızın kamuda “teknik hizmetler kadrosunda” çalıştırılmaları doğrultusunda bir çalışmanız var mıdır ?

3-Var ise; bu çalışmalar hangi aşamadadır ?”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.