logo yeni

SAĞLIK SEBEBİYLE TSK’DAN İHRAÇ EDİLEN SİVİL MEMUR SAYISI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

personel4Türk Silahlı Kuvvetlerinde 2008 yılından bu yana sağlık sebebiyle ihraç edilen sivil memur sayısına ilişkin açıklama yapıldı.

Milletvekili Ruhsar DEMİREL tarafından verilen bir soru önergesine cevap niteliğinde hazırlanan ve Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ’ın imzasını taşıyan yazıda, 2008 yılından sonra sağlık sorunları sebebiyle TSK ile ilişiği kesilen Devlet memuru sayısı konusunda bilgiler yer aldı.

Söz konusu yazıda yer alan açıklama şöyle:

Bakanlığımızda 2008-2014 yılları arasında çeşitli sağlık sorunları nedeniyle 33 Devlet memuruna, “Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) Devlet Memurluğu Görevine Devam Edemez” raporu verilmiştir. Söz konusu sağlık kurulu raporları Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Sağlık Kurulunca da onaylanmıştır.

TSK’da 2008 yılından bugüne kadar TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinin 86’ncı maddesinin ikinci fıkrası ve aynı maddenin son cümlesi hükümlerine göre ilişiği kesilen sivil memur sayısı 229’dur. Kamuda engelli istihdamı çerçevesinde, 2008 yılından bugüne kadar engelli olarak işe alınıp diğer hastalıklardan dolayı ilişiği kesilen sivil personel sayısı ise 6’dır.

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.