logo yeni

calisanlar2 copy

PERSONEL REFORMU YAPILIYOR MU?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

 

TBMM Genel Kurulu'nda, Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Tasarısı'nın son bölümü üzerinde ki görüşmeler sırasında açıklamalarda bulunan Faruk Çelik  personel reformu ile ilgili konulara da değindi.

Yeni bir personel rejimi düşüncelerinin bulunduğunu açıklayan Çelik,  ''Bu konudaki çalışmalarımız öteden beri devam ediyor. Bu yasama dönemi bitmeden umarım Türkiye, yeni bir personel rejimine kavuşur. Bir çok statüde çalışan personel bulunuyor. Bu çerçevede bir düzenleme zarureti var. Hükümet olarak bunun üzerindeyiz'' diye konuştu.

Yeni personel rejimi ile ilgili çalışmalar konusunda medyaya sızan haberler,  çalışanlar arasında rahatsızlık yaratmış ve sendikaların tepkisine neden olmuştu. Sızan haberler arasında yeni personel rejimi çalışmalarında memur güvencesi ve sosyal haklar konusunda geriye gidiş olması rahatsızlık yaratmıştı. Bu konuda yaptığımız haberler için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.