logo yeni

ENGELLİ AİLE FERDİ OLAN KAÇ PERSONELE MALİYE'DE KOLAYLIK SAĞLANIYOR?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

engelli3Maliye Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşlarında görev yapan personelden, engelli aile ferdi olanlara gerekli kolaylıkların sağlanıp sağlanmadığı konusunda verilen bir soru önergesi Maliye Bakanı tarafından cevaplandırıldı.

Soru önergesini veren Milletvekili Ruhsar DEMİREL, engelli yakını bulunan personele kolaylık sağlanmasına ilişkin hükümler içeren 2010/2 sayılı Başbakanlık Genelgesi çerçevesinde, Maliye Bakanlığında personele hangi kolaylıkların (bakım için izin taleplerinin karşılanması, nöbet görevi ve gece vardiyasından muaf tutulma gibi) sağlandığını ve Genelge hükümlerinin uygulanmasında ihmal ve istismarı bulunan yöneticilerin olup olmadığı ile olanlar hakkında hangi işlemlerin yapıldığını sormuştu.

Soru önergesine Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK imzalı yazı ile verilen cevapta şu ifadeler yer aldı:

Bakmakla yükümlü olduğu engelli aile bireyi bulunan Bakanlığım ile bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlarında çalışan personele, 2010/2 sayılı Başbakanlık Genelgesinin 3 üncü maddesi uyarınca, ilgili mevzuatına göre alınmış geçerli özürlü sağlık kurulu raporunu belgelendirmeleri kaydıyla gerekli kolaylıklar sağlanmaktadır.

Anılan Genelgenin 3 üncü maddesi kapsamında bakmakla yükümlü olduğu engelli aile bireyi bulunan Bakanlığım merkez ve taşra teşkilatında 43, Bakanlığım bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlarında 4 personel olmak üzere toplam 47 personel bulunmaktadır.

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.