logo yeni

KADIN ÖĞRETMENLERİN MOBBİNG SORUNU NASIL ÇÖZÜLECEK?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ogretmen14Çalışma hayatında kadın öğretmenlerin yaklaşık yarısının (%47,9) bir şekilde mobbing/yıldırmaya maruz kaldığına ilişkin olarak kamuoyuna açıklanan araştırma sonuçları Mecliste soru önergesine konu edildi.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan Milletvekili Özcan YENİÇERİ, verdiği soru önergesinde; kamuoyuna açıklanan araştırma verilerinin, göre kadın öğretmenlerin yaklaşık yarısının (%47,9) çalışma hayatlarında bir şekilde mobbing/yıldırmaya maruz kaldıklarını gösterdiğini belirterek, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevaplandırılmak üzere konuya ilişkin şu soruları sordu:

1. 2005 - 2015 yılları arasında, yıllara ve illere göre mobbing/yıldırma nedeniyle şikayette bulunan kadın öğretmenlerimizin sayısı kaçtır?

2. Aynı yıllar içerisinde mobbing/yıldırma nedeniyle kadın öğretmenlere yönelik mobbing/yıldırma nedeniyle yapılan işlemlerin sayısı kaçtır? Bunlar sonucunda hakkında işlem yapılan kimselerin sayısı kaçtır?

3. Mart 2015 itibarı ile kadın öğretmenlere yönelik mobbing/yıldırmaların ortadan kaldırılması adına Milli Eğitim Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşlarca alman tedbirler hangileridir?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.