logo yeni

MESLEK YÜKSEKOKULLARININ AŞÇILIK BÖLÜMÜ MEZUNLARI TEKNİKER KADROSUNA ATANABİLİR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

asciMeslek yüksekokullarının aşçılık bölümünden mezun olanların tekniker unvanlı kadrolara atanabilecekleri yönünde Yüksek Öğretim Kurulu görüş verdi.

Türk Eğitim-Sen tarafından, bir kısım üniversitelerde görev yapan aşçıların teknik hizmetler sınıfında tekniker unvanıyla çalıştırılarak, bu sınıf ve unvanın getirdiği özlük ve mali haklardan yararlandıkları, bir kısım üniversitelerde ise aşçıların yardımcı hizmetler sınıfında çalıştırılmaya devam edildikleri yönündeki farklı uygulamalar sebebiyle Yükseköğretim Kurumu Başkanlığı’na yazı yazıldı.

Yüseköğretim Kurulundan verilen cevabi yazıda, “Üniversiteler bünyesinde Yardımcı Hizmet sınıfında görev yapan Meslek Yüksek Okullarının Aşçılık programından mezun olup “Aşçı” unvanı ile çalışan personellerin tekniker unvanını kullanabileceği Yükseköğretim Kurulunun 04/06/2014 tarihli toplantısında; 2547 sayılı Kanun’un 2880 sayılı Kanun’la değişik 43/b maddesi uyarınca, 1984 yılında tekniker unvanı verildiği dikkate alınarak, Aşçılık Programı mezunlarının Tekniker unvanını kullanması uygun görülmüştür. Bu karar doğrultusunda Aşçılık Programı mezunlarının “Tekniker” unvanının getireceği özlük ve mali haklardan yararlanabileceği sonucuna varılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

İlgili karar

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.