logo yeni

MEB ÖĞRETMENLERİN DENEY YAPMAYI BİLMEDİKLERİ HABERİNİ YALANLADI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

meb2Milli Eğitim Bakanlığı, hazırlanan bir raporda öğretmenlerin deney yapmayı bilmedikleri haberini yalanladı.

Bakanlık öğretmenlerin gerekli görülen konularda hizmet içi eğitimlerle desteklendiğini belirterek, “Değerli öğretmenlerimizin söz konusu eğitimlerle desteklenmesi, öğretmenlerimizin deney yapmayı bilmedikleri anlamına gelmemektedir" açıklamasında bulundu.

Burada yer verdiğimiz bir günlük gazete haberinde, öğretmenlerin deney yapma eğitimine ihtiyacı olduğu şeklinde  rapordan bahsedilmekte ve öğretmenlerin de eğitime ihtiyacı olduğu belirtilmekteydi.

Bakanlık eğitim ihtiyacının belirtildiği  raporla ilgili olarak yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

"Raporda, belirlenen deney setleri ile ilgili öğretmenlerimize, deneyleri doğru ve sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri için hizmet içi eğitim, uzaktan eğitim gibi eğitimlerin verilmesi önerilmiştir.

Öğretmenlerimizin gerekli görülen konularda hizmet içi eğitimlerle desteklenmesi  Bakanlığımızın önemli politikalarındandır. Değerli öğretmenlerimizin söz konusu eğitimlerle desteklenmesi, öğretmenlerimizin deney yapmayı bilmedikleri anlamına gelmemektedir. Haberde belirtilen iddialar tamamen asılsız ve gerçek dışıdır."

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.