logo yeni

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YIPRANMA PAYI MÜCADELESİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

saglik-4Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin MEMİŞ tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2015 yılını sağlık çalışanları için yıpranma payının hayata geçmesi ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması mücadele yılı ilan ettikleri belirtildi.

Memiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı sırasında, 5 yıllık hizmeti bulunan sağlık çalışanlarına 1 yıllık yıpranma payı sözü verdiğini, konuyla ilgili olarak bakanlıklar ve kurumlar arası çalışmalar yürütüldüğünü ancak sürecin yavaş işlediğini savundu.

Memiş, sağlık çalışanlarının yıpranma payı hakkının yasama yılı bitmeden hayata geçirilmesini isterken, “Kamu bürokrasisi bu yöndeki çalışmalarını bir an önce tamamlayıp, düzenlemeyi TBMM'ye göndermelidir. Sağlık çalışanları daha fazla oyalanmak istememekte, bir an önce yıpranma paylarının verilmesini beklemektedir" ifadelerini kullandı.

Memiş, yıpranma payı dışında sağlık çalışanlarının ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmaması konusunda sıkıntıları olduğunu belirterek, gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında sağlık çalışanlarının, ücret bakımından gerilerde kaldığını belirtti.

Memiş bu sebeple, Sağlık Sen olarak 2015 yılını, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasının ve yıpranma payının hayata geçmesi konusunda mücadele yılı ilan ettiklerini bildirdi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.