logo yeni

ÖĞRETMENLERİN KARİYER BASAMAKLARI YENİDEN DÜZENLENMELİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ogretmen-10Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Özer, Eğitim-Bir-Sen Antalya teşkilatıyla buluşmasında, Milli Eğitim’de önemli bir sorun haline gelen ve bir türlü çözüme kavuşturulamayan “Kariyer Basamakları” sorununa değindi.

Yasa ile yeniden düzenlenmeli

Konu hakkında Antalya’da açıklamalarda bulunan Ahmet Özer, “Milli Eğitim Bakanlığı Kariyer Basamaklarında bir an önce düzenleme yapmalıdır. Yapılması gereken Anayasa Mahkemesi’nin iptal ettiği hükümlerin, iptal gerekçeleri göz önünde bulundurularak,  kariyer basamakları sisteminin yasa yolu ile yeniden düzenlenerek sürece işlerlik kazandırılması gerekmektedir." dedi.

Sadece ücret meselesi değil

Özer, bu durumu sadece uzman ya da başöğretmen statüsü nedeniyle alınan ücret farkına dayandırmanın, öğretmenlik mesleğine yapılacak bir haksızlık olduğunu vurgulayarak, "Yıllardır kariyer basamaklarında yükselmek isteyen öğretmenlerin hakları gasp edilmiş ve dolayısı ile maddi kazanımları da engellenmiştir. Milli Eğitim Bakanlığının bu mağduriyete bir an önce son vermesi gerekmektedir.” ifadesini kullandı.

 

memurunyeri

 

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.