logo yeni

MEMUR İŞÇİ AYRIMI KALKAR MI?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

isciCumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, TÜMSİAD Genel Kurulunda yaptığı konuşmada yeni anayasayla memur-işçi ayrımını kaldırmayı amaçladıklarını belirtti.

Memur-işçi ayrımı yerine gelişmiş ülkelerdeki gibi kamu çalışanlarını getireceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi şahlandıracak yeni anayasayı da hazırlayacaklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili olarak yaptığı konuşmada, “2023'e giderken yeni anayasaya, ayakları prangalardan kurtaracak bir sistem değişikliğine ihtiyaç var. Haziran seçimli Türkiye'nin kırılma noktası. 400'ü alan iktidar yeni Anayasa'yı hazırlar. Türkiye'nin temel taşlarını döşeyecektir. Yeni anayasa ile memur işçi ayrımını da kaldırarak tıpkı gelişmiş ülkelerde olduğu gibi çalışanlar sistemini getireceğiz. Türkiye'yi şahlandıracak yeni anayasayı hazırlayalım ve Türkiye'nin şanına yakışır bir idare sistemini tesis edelim” ifadelerini kullandı.

Kamu sendikalarının karşı olduğu, “memur-işçi ayrımı yerine kamu çalışanları sisteminin getirilmesine” ilişkin çok sayıda soru işareti bulunuyor. Ancak uzun zamandır dillendirilen memur-işçi ayrımının kaldırılması, iktidarın 2015 seçimleri sonrasında Anayasa’yı değiştirecek çoğunluğu elde etmesi durumunda hayata geçecek gibi görünüyor.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.