logo yeni

calisanlar2 copy

ASKERİ KURUM MEMURLARI MECLİSTE

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

SİMED özellikle askeri kurumlarda, asker kökenli yöneticilerle çalışmaktan kaynaklanan ve diğer kurumlardaki personelin yaşamadığı sıkıntılarını dile getirmek için tüm üyelerine Meclis'e bugün yapılacak ziyarete katılma ve destek verme çağrısında bulundu.

SİMED' in internet sitesinden yayınladığı çağrı şöyle:

"ANAYASA MAHKEMESİ 20 EYLÜL 2012 TARİHİNDE İKİ KARAR ALMIŞTIR.BUNLAR SİVİL MEMURLARIN ASKER KİŞİ OLMADIKLARI VE ASKERİ MAHKEMEDE YARGILANMAMALARI GEREKTİĞİ KONUSUNDA DIR.

SİVİL MEMURLARIN TEMEL SORUNLARI

ANCAK BİR ÇOK KANUNDA HALİHAZIRDA SİVİL MEMURLARI SINIRSIZ ÇALIŞTIRABİLME, MALİ AÇIDAN EMSALLERİNİN ÇOK ALTINDA BULUNMA ,SOSYAL HAKLARIN OLMAMASI ,YÜKSELEMEME TAYİN TERFİDEKİ KEYFİYETLER,UĞRANILAN MOBİNG ,HALA KANUNLARDA ASKERMİ SİVİLMİ BELLİ OLMAYAN STATÜ BELİRSİZLİKLERİ VE BİR ÇOK HAKSIZLIK BULUNMAKTADIR.

SİVİL MEMURLARIN MEDENİ ,HUZURLU ,İNSANCA ÇALIŞABİLECEKLERİ ÇALIŞMA ORTAMLARINA İHTİYAÇ VARDIR.MSB LIĞI VE TSK LERİNDEKİ TÜM ÇALIŞAN PERSONELİN AİLE ORTAMINDA GÖREV YAPMASI HER PERSONELİN HAK VE HUKUKUNA SAYGI GÖSTERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

ASLA HEDEFİMİZ ÇALIŞTIĞIMIZ KURUMU YIPRATMAK DEĞİLDİR.BİZLER BU İŞ YERLERİNE GÜVENLİK SORUŞTURMALARI VE SINAVLAR NETİCESİNDE 657 SAYILI KANUN ÇERÇEVESİNDE ATANDIK .HEPİMİZ ÜLKEMİZİ VE ÇALIŞTIĞIMIZ KURUMLARI SEVİYORUZ.ANCAK ÇALIŞMA ŞARTLARI ACİLEN DÜZELTİLMELİDİR.EMEKLİ OLUNDUKTAN SONRAKİ HAK KAYIPLARI DERHAL TELAFİ EDİLMELİDİR.

BÜTÜN BUNLARI ANLATMAK KANUNİ DÜZENLEMELERİN HIZLICA YAPILMASINI SAĞLAMAK İÇİN TÜM TÜRKİYEDEKİ SİVİL MEMUR ARKADAŞLARIMIZI 16 EKİM 2012 TARİHİNDE TBMM NE DAVET EDİYORUZ.

HER ARKADAŞIMIZ O GÜN İZİNLİ OLMALIDIR.BU GÖRÜŞMELER TAMAMEN YASALDIR.HER TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI KENDİ SEÇTİĞİ VEKİLLERİ İLE GÖRÜŞME ÖZGÜRLÜĞÜNE SAHİPTİR.VEKİLLERİMİZ MECLİSE BİZLERE HİZMET ETMEK İÇİN SEÇİLMİŞLERDİR .

TÜM SİVİL MEMURLAR HUZURLU MEDENİ BİR ORTAMDA STATÜNÜZ BELİRGİN OLARAK ÇALIŞMAK VE EMEKLİ OLMAK İSTİYORSANIZ AİLENİZ VE ÇOCUKLARINIZIN HUZURLU VE MUTLU YAŞAMASINI İSTİYORSANIZ SORUNLARI VE YAŞADIKLARINIZI BİZZAT KALPTEN VEKİLLERE ANLATINIZ .

16 EKİM 2012 GÜNÜ PROGRAMI

SABAH SAAT 09 00 DA SİVİL MİSAFİRHANEDE BULUŞMA OTOBÜSLERLE TBMM NE NAKİL MİLLETVEKİLLERİ İLE GÖRÜŞME BU İŞLEM SAAT 1700 KADAR SÜREBİLİR .ANCAK YETERLİ MİLLETVEKİLİ İLE GÖRÜŞEN ARKADAŞLAR ERKEN AYRILABİLİR.

SAYGILARIMIZLA

SİMED YÖNETİM KURULU

NOT : TÜM MİLLETVEKİLLERİMİZE SİMED OLARAK ZİYARET ÖNCESİNDE KONUYU AÇIKLAYICI VE KANUN TASLAĞIMIZI İÇEREN DOSYALAR İLETİLMİŞ OLACAKTIR."

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.