logo yeni

100 ÖĞRETMENDEN 70' İ MOBBİNGE MARUZ KALIYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ogretmen-7Ülkemizde anaokulundan liseye kadar okullarda öğretmenlerin psikolojik tacize(mobbing)uğradığı iddiasından hareketle Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesi verildi.

Milletvekili Ahmet Duran BULUT, verdiği soru önergesinde; anaokulundan liseye kadar Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda psikolojik tacizin (mobbing) olanca şiddetiyle devam ettiğinin, yapılan araştırmalarda öğretmenler arasında psikolojik tacizin çok sık ve yaygın olduğunun tespit edildiğinin, okul idarecilerinin bir kısmının öğretmenlere karşı baskı uyguladığının ifade edildiğini belirterek, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevaplandırılmak üzere konuya ilişkin şu soruları sordu:

1. Eğitim kurumlarında mobbing hangi sebeple yaygındır?

2. Her 100 öğretmenden 70’inin çalışma hayatı boyunca en az bir kere en az 3 ay süreli mobbinge maruz kaldığı ifade edilmektedir. Bu durum doğru mudur?

3. Eğitimin verimliliğini azaltan mobing uygulamalarının önüne geçilmesi konusunda ne tür çalışmalarınız bulunmaktadır?

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.