logo yeni

GİH SINIFININ UĞRADIĞI HAKSIZLIK MECLİSTE DİLE GETİRİLDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

memur-4Kamu kurum ve kuruluşlarında Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil çeşitli unvanlardaki kadrolarda görev yapan Devlet memurlarına haksızlık yapıldığı iddiasıyla soru önergesi verildi.

Konuyu Meclise taşıyan Milletvekili Ahmet Duran BULUT, verdiği soru önergesinde, GİH Sınıfındaki tüm kadrolara haksızlık yapıldığının ifade edildiğini belirterek, Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU tarafından cevaplandırılmak üzere konuya ilişkin şu soruları sordu.

1-GİH sınıfı kadroların özel hizmet tazminat oranları düşük olduğundan, bu oranlar öğrenim durumuna göre yükseltilerek yeniden belirlenmesi konusunda çalışmalarınız olacak mıdır?

2-GİH sınıfında çalışan personellere giyim yardımının senede en az bir defa yapılması konusunda çalışmalarınız olacak mıdır?

3-Memuriyetten önce çalışılan hizmet sürelerinin de emekliliğe dahil edilmesi konusunda çalışmalarınız olacak mıdır?

4-Unvan değişikliği ve Görevde Yükselme sınavlarının düzenli olarak her yıl yapılması konusunda çalışmalarınız olacak mıdır?

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.