logo yeni

ÖNERGE İLE İKİNCİ MÜDÜRLERİN DURUMU SORULDU

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

atamaCeza İnfaz Kurumları Güvenlik Hizmetleri Kanunu Tasarısında, cezaevi ikinci müdürlerinin özlük hakları bakımından kesinti yapıldığı iddiası Meclis’te dile getirildi.

Kocaeli milletvekili Lütfü TÜRKKAN tarafından hazırlanan ve Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ tarafından cevaplanması istenilen önergede konuyla ilgili şu ifade ve sorulara yer verildi:

"Yeni Ceza İnfaz Kurumları Güvenlik Hizmetleri Kanunu birçok değişikliği beraberinde getirmektedir. Bu kanun ile cezaevlerinde görev yapan bazı personelin özlük hakları ve statülerinde değişiklik yapılmaktadır. Yeni Kanun ile cezaevlerinde görev yapan İkinci Müdürler Müdür Yardımcısı konumuna getirilmekte, bu da İkinci Müdürler'i özlük hakları yönünden tırpanlamaktadır. Daha önce Kurum Müdürü olarak görev yapan personel önceden kazandığı hakların değişecek olması nedeniyle tedirginlik ve mağduriyet endişesi yaşamaktadır.

Bu nedenle;

1-Daha önce Kurum Müdürü olarak gözüken personel ile ilgili olarak neden böyle bir düzenlemeye ihtiyaç duyulmuştur, cezaevlerindeki İkinci Müdürler hangi gerekçeyle Müdür Yardımcısı konumuna getirilmektedir?

2-Ikinci Müdür pozisyonundan Müdür Yardımcısı konumuna getirilen kaç personel bulunmaktadır, yeni yasanın ardından bu personelin sayısında herhangi bir azalma ya da artış olacak mıdır?

3-İkinci Müdürler'in Müdür Yardımcısı konumuna getirilmesiyle ne amaçlanmıştır, yeni kanunla birlikte bu personelin hak kaybına uğrayacak olması dikkate alınmış mıdır?

4- Yeni görev tanımının ardından personelin uğradığı hak kayıpları ve mağduriyet konusunda herhangi bir çalışmanız olacak mıdır,? bu mağduriyet nasıl giderilecektir?"

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.