logo yeni

HASTANELERDE İMAMLAR GÖREV ALMAYA BAŞLAYACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

imamSağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının uzun süredir üzerinde çalıştığı proje hayata geçiyor.

Projeye göre, Sağlık Bakanlığı bünyesindeki hastanelerde imamlar görev yapmaya başlayacak. Hastanede görev alan din görevlileri, hasta ve hasta yakınlarına manevi destek ve moral verecek.

Bugün imzalanan protokol gereğince, manevi destek ve moral desteği almak isteyen hasta ve yakınlarına, talepleri üzerine Diyanet İşleri Başkanlığında görevli ve pedagojik eğitim almış din görevlileri tarafından destek verilecek.

Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri 2012 yılından beri çalışma yürütüyordu. Konuya ilişkin 20 din adamı konuyla eğitilirken, pilot bölgelerde de 15 gün içinde hizmete başlayacaklar.

Manevi destek sağlamak üzere çalışma yapacak din görevlilerinin ilk pilot bölgesi olarak Ankara seçilirken, Ankara Onkoloji Hastanesi'nde uygulama başlayacak.

Uygulamanın genişletilerek ilerleyen dönemlerde aynı hizmetin diğer dini inançlara sahip olanlara da verilmesi planlanıyor.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.