logo yeni

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞINA YENİ İDARİ BİRİMLER KURULUYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

enerji-tabii-kaynaklar-bakanligiBakanlar Kurulunca Türkiye Büyük Millet Meclisine sevk edilen “Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” Taslağı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında yeni idari birimler kurulması planlanıyor.

Taslağın 27 inci maddesi ile yeni idari birimlerin kurulmasını sağlayacak kadroların ihdas edilmesi amacıyla, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanununa aşağıdaki hükmün eklenmesini öngörülüyor.

“EK MADDE 3- Ekli listede yer alan kadrolar ihdas edilerek 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına ait bölümüne eklenmiştir.”

KURUMU: ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI TEŞKİLATI: MERKEZ

İHDAS EDİLEN KADROLARIN

Sınıfı

Unvanı

Derecesi

Serbest Kadro Adedi

Toplam

GİH

Daire Başkanı

1

1

1

GİH

Şube Müdürü

1

10

10

 

TOPLAM

 

11

11

 

Daire başkanlğı ve şube müdürlüğü kuruluyor

Maddenin Taslakta yer aldığı şekilde yasalaşması durumunda Enerji Bakanlığı merkez teşkilatı bünyesinde yeni bir Daire Başkanlığı ve 10 yeni şube müdürlüğü kurulmuş olacak.

Kanun tasarısının tümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.