logo yeni

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ PERSONEL İHTİYACI TAMAMLANACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ise-girme-3Edirne’de Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileriyle bir araya gelen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, birkaç yıla kadar Milli Eğitim Bakanlığının fiziki ve personel eksiği kalmayacağını söyledi.

AK Parti iktidarı ile birlikte bütçedeki en büyük payın Milli Savunma Bakanlığından Milli Eğitim Bakanlığına geçtiğini belirten Erdem, "Milli Eğitim Bakanlığının birkaç yıla kadar hem fiziki hem de personel anlamında eksiği kalmayacak. Artık biz uluslararası ölçme değerlendirmelerde hızla yükselen bir ülkeyiz. Bunu daha sindirir şekilde tüm Türkiye'ye yaymaya çalışıyoruz" dedi.

Yarın genişletilmiş il başkanları toplantısının 100'üncüsünün Edirne'de yapılacağını, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanı sıra aralarında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın da aralarında olduğu pek çok bakanın kentte olacağını ifade eden Bakan yardımcısı Erdem’e, Başbakan Davutoğlu'nun "plaket yerine fidan dikin" önerisi doğrultusunda, Edirne Kent Ormanı'na 50 ceviz fidanı dikme taahhütnamesi takdim edildi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.