logo yeni

KIDEMLİ BAŞPOLİS MEMURU VE BAŞPOLİS MEMURU UNVANLARINDAN MEMURU İFADESİ KALDIRILSIN

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

polis-4Başpolis memuru kadrosunda çalışan personelin taleplerini özetleyen önerge, İçişleri Bakanı Efkan ALA’nın yanıtlaması istemiyle verildi.

İlk kademe amir olmalı

Artvin milletvekili Uğur BAYRAKTUTAN önergesinde, Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatında Kıdemli Başpoliş Memuru ve Başpolis Memurunun, alt kademe amir ihtiyacının giderilmesi için oluşturulmuş bir rütbe olduğunu vurgulayarak, buna rağmen sıralı amirlerce duruma göre bazen amir gibi görev bazen de memur gibi keyfilik içeren görevlendirmeler yapıldığını belirtti.

Memuru ifadesi kaldırılsın

Bayraktutan, bu konuda yaşanan keyfiliğin önüne geçilmesi için kadro unvanında yer alan “Memuru” ibaresinin kaldırılarak, söz konusu unvanın KIDEMLİ BAŞPOLİS ve BAŞPOLİS olarak yeniden düzenlenmesinin, yeni düzenlemede; amir tanımının bu rütbeden başlayarak yapılmasının, 9750 Başpolis tarafından talep edildiğini belirterek Bakan Ala’nın yanıtlaması istemiyle aşağıdaki soruları yöneltti:

1-Emniyet Teşkilatı mevzuatında bir düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?

2-Kıdemli Başpolis memurunun ve Başpolis memurunun görev ve yetkileri nelerdir?

3-9750 Başpolisin memurunun gerekçede belirtilen nedenler doğrultusunda görev ve yetkilerini yeniden düzenlemeyi düşünüyor musunuz?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.