logo yeni

MALİYE BAKANLIĞINDA KAÇ PERSONEL MOBBİNGE UĞRAMIŞ?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

mobbing-2Maliye Bakanlığı ile bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlarında çalışan personel ile ilgili olarak, 2011-2014 döneminde psikolojik taciz (mobbing) ve baskılar nedeniyle açılan davaların arttığı iddiaları Maliye Bakanı tarafından cevaplandırıldı.

Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK’in, konuya ilişkin olarak verilen bir soru önergesine verdiği cevapta şöyle denildi:

2011-2014 döneminde Bakanlığım ile bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlarında çalışan personel hakkında psikolojik taciz (mobbing) ve baskılar nedeniyle davaların arttığı iddiaları asılsızdır.

Bakanlığım bağlı kuruluşu Gelir İdaresi Başkanlığında yapılan araştırmalar neticesinde; 2012 yılında bir, 2013 yılında bir ve 2014 yılında bir adet olmak üzere toplam üç personelin mobbinge maruz kaldığı iddiasıyla dava açtığı, 2012 ve 2013 yılında açılan iki davanın reddine karar verildiği, 2014 yılında açılan davanın ise halen devam ettiği anlaşılmıştır.

Bununla birlikte, konuya ilişkin Gelir İdaresi Başkanlığının disiplin kurullarındaki dosyaların incelenmesi sonucunda ise 2011- 2014 yıllarında 10 personelin mobbinge maruz kaldığı gerekçesiyle şikayette bulunduğu, bu şikayetlere istinaden 8 adet rapor düzenlendiği ve bir yöneticiye konuyla ilgili olarak disiplin cezası verildiği anlaşılmıştır.

Bakanlığım ilişkili kuruluşu Kamu İhale Kurumunda, 2013 yılında bir personel tarafından kendisine psikolojik tacizde bulunulduğu iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunulmuş, yapılan inceleme sonucu soruşturma izni verilmemiştir.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.