logo yeni

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI PERSONELİNE KORUYUCU GIDA YARDIMI YAPILACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

gida-yardimiGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanlarına koruyucu gıda yardımı yapılacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Komisyon ile Devlet Personel Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantılar neticesinde nihai şekli oluşturulan “Koruyucu Gıda Yardımı” hakkında hazırlanan Yönerge Bakanlığın tüm merkez ve taşra birimlerine gönderildi.

Her statüde çalışan personele verilecek

Hazırlanan Yönergeye göre, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı merkez ve taşra birimlerinde görev yapan memur, sözleşmeli ve geçici personele koruyucu gıda yardımı verilecek.

Özellikle zararlı etkenlere maruz kalan çalışanlar için

Bakanlıkta ilaçlama ve dezenfeksiyon işleri, kuş gribi, kene ile mücadele, tarım aletlerinin bakım ve onarımının yapıldığı atölyeler, kuyumcu, gümüş, ahşap, taş ve mermer işlemeciliği, halı ve kilim dokumacılığı atölyeleri, Kalorifer daireleri, Gübre ile temas gerektiren işler gibi görevlerde çalışan personele koruyucu gıda yardımı yapılabilecek.

Yoğurt, ayran, kuru üzüm ve helva

Ayrıca, koruyucu gıda yardımı olarak personele fiilen çalıştıkları her bir gün için yarım kg. yoğurt veya yarım litre ayran veya 100 gr. çekirdekli kuru üzüm veya 100 gr. tahin helvası veya 100 gr. tahin-pekmez şeklinde verilmesi kararlaştırıldı.

Koruyucu gıda maddeleri, izi, rapor vs. sebeplerle işinin başında olmayanlara verilmeyecek, ayni olarak dağıtılması zorunlu olacak ve personel tarafından iş yerinde tüketilecek.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.