logo yeni

RESMİ KURUMLARA AİT SERVİSLERİN KALDIRILMASI DÜŞÜNÜLEBİLİR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

servis-araciUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, servislerin kaldırılması ile ilgili olarak son günlerde yaşanan spekülasyonlara değindi.

Elvan, servislerin kaldırılması ile ilgili "Resmi kurumlara ait servislerin kaldırılması düşünülebilir ama özel kesime ait servisler kaldırılacak gibi bir şey söylemek mümkün değil. Hukuken de söz konusu değil" diye konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan ekonomik dönüşüm programı kapsamında ortaya çıkan servis tartışmaları değerlendiren Elvan, “Arkadaşlarımız özellikle enerji verimliliği konusunda çalışma yaparken bazı tedbirler ortaya koymuşlar. Bunlardan bir tanesi de metronun, özellikle raylı sistemlerin geçtiği bölgelerde insanların, metro ve raylı sistemlere daha kolay ulaşabileceğini düşünerek yapılan bir çalışma.” ifadelerini kullandı.

Elvan, enerji verimliliğini arttırmaya yönelik bazı önlemler alınacağını dile getirerek, kent merkezlerine girişlerin paralı olmasına yönelik belediyelerin bir çalışma yapacaklarını söyledi. Elvan konuyla ilgili sözlerini “Londra'da olduğu ‘Belirli merkezlerin paralı yapılması halinde yığılma azalabilir mi?’ gibi birtakım çalışmalar olacak. Vatandaşlarımızı rahatsız edici, vatandaşlarımızın beklentilerini ortadan kaldırıcı bir karar alınması söz konusu olamaz.” şeklinde tamamladı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.