logo yeni

ÖLEN VEYA ŞEHİT OLAN ÖĞRETMENLER İÇİN HATİM

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ogretmen-7Milli Eğitim Bakanlığı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla vefat eden veya şehit olan öğretmenler için 1001 hatim okutacak.

Bakanlığa bağlı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü organize edilen hatimde, vefat etmiş ya da şehit olmuş tüm öğretmenlerin ruhlarına bağışlanmak üzere Türkiye genelinde İmam Hatip Liselerinde öğretmen ve öğrenciler tarafından hatim okunmasına başlandı.

Öğretmen ve öğrenciler tarafından okunan hatimin duası ise Öğretmenler Günü olan 24 Kasım Pazartesi günü ikindi namazı öncesinde Ankara Hacı Bayram Camii’nde yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığının Öğretmenler Günü dolayısıyla hazırlığını yaptığı bir başka husus ta günün önemini insanlara hatırlatmak amacıyla tv ekranlarının üst köşesinde yayımlanması için logo hazırlanması oldu.

Hazırlanan logoda, “Öğretmenler gününüz kutlu olsun” ifadeleri yer alırken, Bakanlık ayrıca, “İnsan, insan gölgesinde yetişir. Teşekkürler öğretmenim” sloganın yer aldığı afişleri de tüm illere gönderdi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.