logo yeni

SİVİL MEMURLAR İÇTİMAYA DEVAM EDECEK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

disiplin-5Türk silahlı Kuvvetleri bünyesinde istihdam edilen sivil memurların içtima ve törenlere katılma konusundaki sıkıntıları devam edecek.

4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu hükümlerine göre Genel Kurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, ANT Başkanlığında yetkili sendika olan SİME-SEN’ in Kurum İdari Kurulu toplantılarında sivil memurların içtima ve törenlerden muaf tutulması yönündeki talepleri kabul görmedi.

Genelkurmay Başkanlığı Kurum İdari Kurulu'nun (KİK) son toplantısında konu gündeme taşınırken, Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) yöneticileri, sivil memurların tören ve içtima uygulamalarına son verilmesini istedi.

Ancak TSK'nın disiplin uygulamaları, gelenekleri ve görev anlayışı kapsamında bu isteğe olumsuz cevap verildiği belirtilirken, SİME-SEN konuyla ilgili olarak web sitesinde: “sosyal toplum kuruluşları ve (ulusal düzeyde çözüm bulunamaması halinde) uluslararası örgütler nezdinde dile getirilebilmesi için söz konusu Kurum İdari Kurul Tutanağı metni ile birlikte gerekli girişimlerde bulunulacağından hiçbir sivil memurun şüphesi olmasın.” ifadelerine yer verildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.