logo yeni

SİVİL MEMURLAR ÇALIŞTAYI YAPILACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

seminerAnayasa Mahkemesi geçtiğimiz yıl Askeri ve Emniyette çalışan sivil memurların sendikal örgütlenmelerini engelleyen yasa maddesini iptal etmişti. Böylece sivil memurlara sendikal örgütlenme yolu açılmış, bu gelişmeler üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bir yönetmelik çıkararak askeri sivil memurlar ile emniyetteki sivil memurların büro hizmet kolunda örgütlenmesini düzenlemişti.

Sivil memurlarla ilgili ilk çalıştay

Türk Büro-Sen Genel Merkezinden yapılan açıklamada, 22 Kasım 2014 Cumartesi günü sivil memurların katılımı ile Ankara’da Sivil Memurlar Çalıştayı düzenlendiği bildirildi. Yapılan açıklamaya göre, çalıştay Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezinde gerçekleştirilecek.

Çalıştaya Milli Güvenlik Bakanlığı Genel Kurmay Başkanlığından, kuvvet komutanlıklarından, Askeri birliklerden, askeri hastanelerden, askerlik şubelerinden 100 üzerinde sivil memur katılırken, Emniyette çalışan sivil memurlar 50 kişilik bir grupla temsil edilecek.

Sendika ayrıca, Türkiye’nin dört bir yanından Çalıştaya katılacak sivil memurların sorunları ve sorunların çözüm önerileri rapor haline getirileceğini ve daha sonra kamuoyuna duyurulacağını bildirdi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.