logo yeni

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINDA (T) HAKİMİYETİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

kultur-turizm-bakanligiKültür Ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Mesleki Değerlendirme Toplantısında konuşan Müsteşar Prof. Dr. A. Haluk Dursun, göreve başladığından beri üzerlerinde hep 'T' hakimiyeti olduğunu söyledi.

Dursun, "Bakanlığımıza hep Kültür Bakanlığı diyorum fark ediyor musunuz? Turizm demiyorum, niye demiyorum bilmiyorum. Ama kültür ve turizmin birbirine ne kadar yaklaştığını, ne kadar ayrışması gerektiğini de hep beraber düşünelim. 'T' hakimiyetinin olduğu bir bakanlık olarak değerlendiriyorum. En başta turizmin 'T' si. Göreve başladığım andan itibaren hep 'T' hakimiyeti var üzerimizde. En çok başvurularda turizm dışında birincisi tayin için geliyorlar, tayinin 'T' si. İkincisi terfi için geliyorlar. Tayin olmuş ve üst tarafa yükselmek istiyor. Üçüncüsü tahsis için geliyorlar, turizm tahsisleri. Dördüncüsü teftiş için geliyorlar. Torpil koruma, teftişin 'T' si için geliyorlar. Beşincisi de koruma kurullarının tescili için geliyorlar. Tescilin kalkınması için. 'T' bakanlığı yani. Turizmin başta üst yaftası olmak üzere içeriğinde kültürün olmadığı, kültürel kaygıların, kültürel projelerin olmadığı bir yapının girdabı içerisinde ne olacak göreceğiz tabii. Biz de direnmeyi esas olarak alacağız ama şu anda o girdaba kapılmama konusunda mücadele içerisindeyiz" ifadelerini kullandı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.