logo yeni

ÖĞRETMENLER TEOG GÜNLERİNDE OKULA ERKEN GİDECEK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ogretmen5

TEOG sınavlarının yapıldığı günlerde görevli olmayan ancak okulda dersi olan öğretmenlerin de sınav günlerinde en geç 09.00'da okullarında hazır bulunmaları istendi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından illere gönderilen konuyla ilgili genelgeye göre, TEOG kapsamında yapılan ortak sınavların bulunduğu tarihlerde okulda dersi olan ancak görevli olmayan öğretmenler de sabah 09:00’da okulda olacaklar. Ancak, sınav başladıktan sonra görevine ihtiyaç duyulmayan öğretmenler okuldan ayrılabilecek.

Genelge ayrıca, ortak sınavlarda görevlendirilecek öğretmenlerin kendi okulları ve branşları haricinde görevlendirilmelerine dikkat edilmesini ve ortak sınavların yapıldığı günlerde sınavların yapıldığı okulda ders yapılmayacağı hususlarını da içeriyor.

Bina değişikliği vb. istisnai durumlar için, kendi okullarında sınava giremeyen ve sınava girebilmeleri için bütün öğrencileri bir başka okula yerleştirilen okul idarecilerinden en az birinin bu sınavın gerçekleştirileceği okulda, bina sınav komisyonunda görevlendirilmesine dikkat edilecek. Bu öğrenciler için önceden basılmış sınav evrakı geçerli olacak.

Özel okullar

Ayrıca, özel okullarda yapılacak sınavlar için MEB'in kadrolu öğretmenlerinin bina sınav komisyonu, salon başkanı, gözetmen olarak görevlendirilmeleri ve sınav yapılan özel okulun yöneticilerinden olmak üzere en az iki idarecinin de bina sınav komisyonuna yardımcı olacak şekilde binada bulunması gerekiyor.

İstisnai durumlar

Genelgeye göre;

-Naklen yer değişikliği ve benzeri hallere bağlı zorunlu ikamet değiştiren, başka il ve ilçelerdeki okullara nakil olan veya ailesi tarım işçisi olarak çalışan öğrencilerin durumları,

-Rehberlik Araştırma Merkezleri tarafından sisteme işlenemeyen, sınavda özel hizmet alması gereken öğrencilerin durumları,

-Cezaevlerinde tutuklu veya hükümlü bulunan 8. sınıf öğrencilerinin durumları,

-Yurt dışında MEB'e bağlı olmayan okullarda öğrenim gören 8. sınıf öğrencilerinden sınava girme talebinde bulunanların durumları,

-Açık öğretim ortaokulu öğrencilerinden sınava girme talebinde bulunanların durumları,

milli eğitim müdürlükleri tarafından değerlendirilerek, bulundukları il ve ilçelerdeki sınav merkezlerinin yedek salonlarında, evde, hastanede veya cezaevinde gerekli tedbirler alınarak sınava alınmaları sağlanacak.

Birinci dönem sınavı 26-27 Kasım'da, mazeret sınavı 13-14 Aralık'ta yapılacak. İkinci dönem merkezi ortak sınav 29-30 Nisan 2015'te, mazeret sınavı ise 16-17 Mayıs 2015'te gerçekleştirilecek.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.