logo yeni

ADALET BAKANLIĞI PERSONELİNİN ÖZLÜK HAKLARI SORUNU MECLİSE TAŞINDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

adalet-bakanligiAdalet Bakanlığı personelinin bazı özlük haklarından kaynaklanan mağduriyetlerin devam ettiği ve personelin konunun çözümüne ilişkin düzenlemeler yapılmasını beklediği değerlendirmesinden hareketle konu hakkında Meclis Başkanlığına soru önergesi verildi.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan Milletvekili Edip Semih YALÇIN, Adalet Bakanlığı personelinin özlük hakları konusunda, Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ’a şu soruları sordu:

1- Genel İdare Hizmetleri sınıfı yerine verdikleri hizmete daha uygun olan Emniyet Hizmetleri sınıfına dâhil edilme isteklerine nasıl bakıyorsunuz? Bu konuda bir çalışmanız olabilir mi?

2- Yıpranma ve özlük haklarının tüm cezaevi personelini kapsaması konusunda bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz? Aynı zor şartlar altında çalışan personelin eşit haklara sahip olmaları gerekmez mi?

3- Aynı araç içerisinde İnfaz koruma memurlarıyla birlikte her türlü tehlike ve çatışmaya birlikte karşı duran şoför arkadaşlarımızı da güvenlikleri açısından taşıma ruhsatı uygulamasına dâhil etmeyi düşünüyor musunuz?

4- Ek göstergelerin benzer görevlerdeki diğer kurumların personeli ile eşit düzeye getirilmesi söz konusu mudur?

5- Adalet tazminatı zammından tüm cezaevi personeli yararlanabilecek mi? Bu konuda çalışmalarınız var mıdır? Varsa nelerdir?

6- Cezaevi çalışanlarının fazla mesai yapmaları karşılığında ücret verilmesi konusunda bir çalışmanız var mıdır? Varsa bunlar hangi aşamadadır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.