logo yeni

SERVİSLERİN KALDIRILMASI GÖRÜŞMELERİ PROTESTO EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

servis-araciHükümetin açıkladığı tasarruf tedbirleri kapsamında kamu kurumlarında personel servisinin kaldırılması görüşmelerini protesto eden grup ile polis arasında arbede çıktı.

Maliye Bakanlığı önünde toplanan Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Büro-Sen üyeleri, 2015 yılı bütçesinde kamu kurumlarında personel servisinin kaldırılması görüşmelerini protesto ederken, CHP Milletvekili Mahmut Tanal ile MHP Milletvekili Prof. Dr. Özcan Yeniçeri de eyleme destek verdi.

Eylemciler getirdikleri bisikletler ile Maliye Bakanlığı önünden TBMM'ye gitmek isteyince polisin eyleme müsaade etmesi üzerine arbede çıktı.

Polisin eylemcilerin bisikletlere binerek Meclis önüne gitmelerine izin veremeyeceklerini belirtmesi üzerine, CHP Milletvekili Mahmut Tanal ile MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri birer bisiklet alarak polis engelini aştı ve Meclis'e doğru giderken, yaşanan arbedede milletvekilleri de arada kaldı.

Eylemde konuşma yapan Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, kamu da çalışan işçilere Kurumdan servis imkanı sağlanamıyorsa ulaşım ücreti verildiğini belirterek, “Servis imkanı yoksa ulaşım ücreti de alamamaktadırlar. Bu adaletsizliği kabul etmemiz mümkün değildi. Başbakan Ahmet Davutoğlu servislerin bulunduğu bölgede metro hattı varsa servislerin kaldırılacağını ifade etmiştir. 2015 Yılı Bütçesi'nde, tasarruf için kamu kurumlarında personel servisini kaldırmayı programlayan zihniyeti kınıyoruz. Raylı sistemlerin olduğu bölgelerde personel servislerinin kaldırılması, çalışanları mağdur edecektir. Devleti somutlaştıran, mesai mefhumu olmadan çalışan personelin var olan servisinin kaldırılması bir hak gaspıdır. 2015 yılı bütçesinden tasarruf etmek istiyorlarsa, memurun servisini kaldırmak yerine, Atatürk Orman Çiftliği'ne yapılan Ak Saray'a baksın. Kapattıkları yolsuzluk dosyalarına baksınlar. Devletin kaynaklarını çar çur eden yönetim anlayışından vaz geçsinler." dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.