logo yeni

DİSİPLİN AFFI VE YH SINIFINA EK GÖSTERGE VERİLMESİ NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

disiplin2Disiplin cezalarının affı, yardımcı hizmetler sınıfına ek gösterge verilmesi ve yıllık izinlerin iş günü esasına göre düzenlenmesi konularına ilişkin sendikaların taleplerinin ne aşamada olduğu sorusuna Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı cevap verdi.

Bakanlık yaptığı açıklamada, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 28 inci maddesine göre, toplu sözleşme konuları ile kurumsal konular dışında kalan ve kamu personel sistemini ilgilendiren genel nitelikli konuların, Kamu Personeli Danışma Kurulunda değerlendirildiğini belirtti.

Bakanlık ayrıca, Kamu Personeli Danışma Kurulunun istişari nitelikte bir kurul olduğunu ve kurulda gündeme alman konuların ilgisine göre, oluşturulan komisyonlara veya kamu kurum ve kuruluşlarına, ilgili Bakanlıklara veya Bakanlar Kuruluna sevk edilebildiğini ve alınan sonuçlara göre işlem tesis edildiğini vurguladı.

Disiplin cezalarının affı, yardımcı hizmetler sınıfına ek gösterge verilmesi ve yıllık izinlerin iş günü esasına göre düzenlenmesi konularına ilişkin taleplerin 2014 yılı Mart ayında gerçekleştirilen Kamu Personeli Danışma Kurulunda ilgili sendika ve konfederasyonlarca gündeme getirildiğini ve ilgili Bakanlıklarca konuya ilişkin çalışmalar devam ettiğini belirterek, adeta bu konularda kamu çalışanlarının beklenti içine girmemeleri gerektiğini belirtti.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.