logo yeni

4 KURUMUN DOLU VE BOŞ KADROLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

kadro3Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararıyla; Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna ait bazı dolu kadrolarda derece değişikliği yapılırken, bazı boş kadrolarda ise sınıf, unvan ve derece değişikliğine gidildi.

Kararnamede, kurumlara ait dolu kadrolarda derece terfiine yönelik değişikliklerin yanı sıra, ilk defa veya görevde yükselme suretiyle atama yapılmasına yönelik bazı boş kadro değişiklikleri de yer aldı.

Değişiklikler arasında, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna çeşitli derecelerde; 1000 adet Hemşire, 700 adet Asistan, 600 adet Uzman Tabip kadrosu ihdas edilmesi de var.

Değişiklik yapılan kadrolar için tıklayınız…

Bugün yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararı

Karar Sayısı : 2014/6886

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolarda düzenleme yapılması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci ve 9 uncu maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca13/10/2014 tarihinde kararlaştırılmıştır.

13/10/2014 TARİHLİ VE 2014/6886 SAYILI KARARNAMENİN EKİ KARAR

MADDE 1 – (1) Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolardan; ekli (3) sayılı cetvellerde yer alan dolu kadroların dereceleri ve ekli (4) sayılı cetvellerde yer alan boş kadroların sınıf, unvan ve dereceleri aynı cetvellerde gösterildiği şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.