logo yeni

calisanlar2 copy

HÜKÜMET ALEYHİNE YAZI VE RESİM PAYLAŞMAK SÜRGÜN SEBEBİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Bunun üzerine toplanan Sendika yönetici ve mesai arkadaşları, Röntgen Teknisyeni Ömer Binici'nin tayin edilmesini hastane önünde gerçekleştirdikleri protesto eylemiyle tepki gösterdi.

Ömer Binici sanal ortamdaki paylaşımları nedeniyle hakkında soruşturma açıldığını, bu süreçte Adana'nın Tufanbeyli İlçesi'ne geçici görevlendirildiğini belirterek,"Soruşturma sonunda 'Kademe ilerlemesi durdurulması cezası' aldım. Daha sonra Ardahan'a tayinim çıktı. Bir suçtan iki ayrı ceza verilemez. Gerekçe sunulmadan tayinim yapıldı. Bu resmen bir sürgündür. Sendika temsilcisi olduğum için Ardahan'a sürüldüm" dedi.

Ömer Binici, hastane yemekhanesi önündeki eylemle ilgili fotoğraflara yer verdiği sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında Başbakan Erdoğan'ın her ailenin 3 çocuk sahibi olması isteğini eleştirdi. Adolf Hitler'in de 4 çocuk isteğini ileri süren Binici, yazdığı yazıda Başbakan Erdoğan ve hastanedeki bazı görevliler hakkında sert ifadeler kullandı.

Ayrıca hastane yemekhanesi önündeki eylemle ilgili fotoğraflara yer verdiği sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında Başbakan Erdoğan'ın her ailenin 3 çocuk sahibi olması isteğini de eleştiren Binici "Facebook hesabım sadece arkadaşlarıma açık. Diğer kişilere kapalı. Bu nedenle paylaşımlarım özel. Kamunun görmesi mümkün değil. Üstelik olay mesai saatlerimin dışında gelişti. Hükümet ile ilgili konular da tamamen siteden alıntıdır." dedi.

Türk Sağlık- Sen Adana Şube Başkanı Arif Dağlı ise, sürgün cezalarının 1965'de kaldırıldığını hatırlatarak, "İşyeri temsilcimiz hakkında uygulanan gayri hukuki ve gayri ahlaki olduğu kadar diktatörlük rejimini anımsatan bu uygulamalara tepkisiz kalmayacağız. Konuyu en kısa zamanda yargıya taşıyacağız. Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gideceğiz"diyerek destek verdi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.