logo yeni

DENEYİMLİ ÖĞRETMENLER DEZAVANTAJLI YERLERDE ÇALIŞACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ogretmen-9Deneyimli öğretmenlerin dezavantajlı bölgelerde ve okullarda uzun süreli çalışmasının özendirilmesi amacıyla yapılacak çalışmaların 2015 yılı sonuna kadar tamamalanması hedefleniyor.

Resmi Gazete’de yayımlanan, “2015 Yılı Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Bakanlar Kurulu Kararı” Eki 2015 Yılı Programı yayımlandı. Programda, eğitime yönelik politika ve tedbirler kapsamında, öğretmenlik mesleğinin kariyer basamaklarının yeniden belirlenmesi hususu da yer alıyor.

Programa göre, deneyimli öğretmenlerin dezavantajlı bölgelerde ve okullarda uzun süreli çalışmasının özendirilmesi amacıyla öğretmenlik mesleğinin kariyer basamakları yeniden belirlenecek.

2015 Aralık ayı sonuna kadar gerçekleştirilmesi hedeflenen program Milli Eğitim Bakanlığının sorumluluğunda, Maliye Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ve Üniversitelerle işbirliği içerisinde yürütülecek.

Öğretmenlik mesleğinin kariyer basamakları yeniden belirlenmesi suretiyle deneyimli ve nitelikli öğretmenlerin dezavantajlı bölgelerde ve okullarda uzun süreli çalışmasının temin edilebilmesi için farklılaştırılmış ücret modeli de uygulanacak.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.