logo yeni

METEOROLOJİ ÇALIŞANLARININ SORUNLARI ÇÖZÜLECEK Mİ?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

personel-6Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan ve beraberindeki heyet, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Nurettin Akman'la görüşerek, Meteoroloji Genel Müdürlüğü çalışanlarının sorun ve taleplerini dile getirdi ve Kurum İdari Kurul Toplantısında konuşulanları bir dosya halinde sundu.

Havacılık tazminatı ve servis skıntısı çözülsün

Büro Memur-Sen heyeti, Bakan yardımcısından meteoroloji çalışanlarının Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarının yapılması, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, servis sıkıntısının çözülmesi ve havacılık tazminatının verilmesini talep etti.

Torba kanuna eklenmeye çalışılacak

Büro Memur-Sen heyetinin taleplerine olumlu cevap veren Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Akman, taleplerin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bulunan Orman ve Su İşleri Bakanlığıyla ilgili 4 kanun teklifinden birisine ya da Meclise getirilmesi düşünülen Torba Kanuna konulması konusunda kararlı olduklarını belirtti. Diğer taraftan, Maliye Bakanlığının bu konuda sorun çıkardığını ve bu sorunu da Başbakan Ahmet Davutoğlu'yla görüşerek aşacaklarını ifade etti.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.