logo yeni

calisanlar2 copy

MEMUR SUYA SABUNA DOKUNMUYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Bursa'da katıldığı bir televizyon programında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamu personel rejiminde değişikliğe gidileceğini ifade etti.

Çelik, personel sisteminde yapılacak değişiklikleri ana hatlarını şöyle anlattı:

"OTURARAK MAAŞ ALMA BİTİYOR"

"Verimli kamu çalışanlarından oluşan bir yapı kuracağız. Verimli personelle verimsiz personel arasında bir fark olacak.  Soruyorum size, bir personel, 8 saat boyunca nefes almadan çalışacak,  bir diğeri de oturarak aynı maaşı alacak. Bu işten ne anladık biz?"

"NİTELİKLİ DAĞILIM"

"Nitelikli memur hep İstanbul'da Ankara'da ve Bursa'da mı olsun? Neden Edirne'de,  Diyarbakır'da veya Erzurum'da olmasın? Bu ciddi sorun. Mevcut yasa,  bölgeler arası hizmet farklılıkları doğuruyor. Ayrıca bir diğer sorun da  üst düzey bürokraside. Mesela ben bakan olarak, istediğim genel müdür  veya müsteşarla çalışamayacak mıyım?"

"DEVLETE KAPAĞI ATTIK" DEVRİ BİTİYOR

"Şimdi siz kamu çalışanısınız diyelim ve nasıl olsa devlete kapağı  attık anlayışındasınız. 25 yılınız da garanti olduğu için suya sabuna  hiç dokunmadan idare edelim düşüncesindesiniz. Dünyanın neresinde  üretmeyen bir insanı çalıştırırlar? Ha devlette çalıştıralım diyorlar.  Oysa ki biz devleti batırmak için değil var etmek için varız. Biz  verimliliği esas alan sistemin çalışmasını yapıyoruz. 3 milyon memurdan  daha fazla verim almanın yollarını arayacağız. Hani çok maaş istiyoruz  veya maaş az diyoruz ya. İşte öyle bir sistem getireceğiz ki çok üreten çok maaş, üretmeyen de düşük maaş alsın istiyoruz."

Bu konuyla ilgili sitemiz yorumu için buraya tıklayabilirsiniz.

ensonhaber

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.