logo yeni

calisanlar2 copy

SAĞLIK BAKANLIĞI BAŞASİSTAN ARIYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Başasistan ihtiyacını karşılamak amacıyla 34 farklı dalda Başasistan almak için sınav açıyor.

04 Kasım 2012 Pazar günü saat 10:00’da yapılacak olan Başasistanlık sınavına, 10 Ekim-18 Ekim 2012 tarihleri arasında başvuruda bulunulabilecek.

100 soruluk çoktan seçmeli (beş seçenekli) testlerden oluşacak soru kitapçıklarının kullanılacağı sınav, 110 dakika sürecek ve tek oturumda gerçekleştirilecek.

Sınav soru ve cevap anahtarı 06 Kasım 2012 tarihinde http://www.saglik.gov.tr internet adresinde yayımlanacak ve sınav sonuç bilgileri 26 Kasım 2012 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://www.saglik.gov.tr internet adreslerinden öğrenilebilecek.

ÖZÜRLÜ ADAYLAR DA DÜŞÜNÜLMÜŞ

Sınava başvuranlar arasında sınav öncesinde ve sınav anında YEĞİTEK tarafından tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir özür durumuna sahip olan adaylar; elektronik ortamda sınav başvurusunda bulunurken özür durumu ve almak istediği hizmet ile ilgili uygun olan kutucukları işaretleyebilecek. Beyan edilen özür durumunun doğruluğundan başvuruyu yapan aday sorumlu olacak.

DEĞERLENDİRME

34 farklı dalda başasistan alınmasına yönelik sınavda, değerlendirme adaylara ait doğru cevaplar dikkate alınarak yapılacak ve 60 puanın altında alanlar başarısız sayılacak. Başarı puanı hesaplamasında [Puan=(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100 ] formülü kullanılacaktır.

SINAV İTİRAZLARI

Adaylar, sınav sorularına/sonucuna ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının www.saglik.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde SHG’ye yapabilecekler.

Sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar ise en geç 10 (on) gün içerisinde SHG’ye yapabilecek.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.