logo yeni

FAHRİ KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİNE KADRO VERİLECEK Mİ?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

kuran-kursu-ogreticisiFahri Kur’an kursu öğreticilerinin kadro taleplerinin gerçekleşmediği için mağduriyet yaşadıkları, bu sebeple kadroya geçirilmeleri konusunda bir çalışma olup olmadığı hususundaki önergeye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı cevap verdi.

Konuya ilişkin olarak verilen önergede, “... 5 ay önce, aynı işi aynı Kur’an Kursunda beraber hizmet yaptığı ve atama şartları onlardan iyi olmayan Vekil Fahri Kuran Kursu Öğreticileri Kadroya atanmıştı. Fahri Kur’an Kursu hocaları da atanma şartlarını taşımalarına rağmen ve KPSS ile Yeterlilikleri olduğu halde bu atamalardan faydalandırılmamışlardır. Valilik onaylarında ‘Vekil’ ibaresi yazılması durumunda atamaları gerçekleşecekti. Atanmak için tüm şartları taşıyan 2 bin Fahri Kuran Kursu öğreticisinin yeterlilik ve KPSS süresi dolmadan bir düzenleme yapılarak kadrolu veya sözleşmeli olarak atanması ile ilgili bir çalışma başlatılması düşünülmekte midir?” ifadelerine yer verilmişti.

Bakanlıktan gelen yazıda ise, fahri Kur’an kursu öğreticilerini üzen bir cevaba yer verilerek, kadroya alınmaları konusunda bir çalışma olmadığı belirtildi.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.