logo yeni

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMENLERE UYGUN BİREYSEL KREDİ İÇİN PROTOKOL YAPACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

krediMilli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Görev, Yetki ve Sorumluluklarına ilişkin Yönergeyi yeniledi.

Yenilenen yönerge ile öğretmenlere yönelik bazı kolaylıklar sağlanması amaçlanıyor.

Yönerge hükümlerinde, Öğretmene Hizmet, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanlığının görevleri arasında, “bankalarla öğretmenler için uygun şartlar taşıyan bireysel tüketici kredisi sağlamaya yönelik işbirliği protokolleri gerçekleştirmek” görevi de yer aldı.

Bu hükme göre Bakanlık öğretmenlerin, piyasa faiz oranlarına göre daha uygun şartlarda bireysel tüketici kredisi alması için bankalarla protokol yapabilecek.

Yönergeyle ayrıca, mesleki başarıları ile farkındalık yaratan öğretmenlerin çalışmalarının kayıt altına alınması öngörülürken, öğretmen ücretlerinin iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak ta görevler arasında sayıldı.

Yönerge bunların dışında öğretmenlere yönelik olarak, dinlenme amaçlı yaz ve kış kampları düzenlenmesi, öğretmenevi ve lojman imkanlarının yaygınlaştırılması ve öğretmenlerin zorunlu hizmet bölgelerinde görev alması için özendirici tedbirler alınması gibi hususları da içeriyor.

Öğretmen Yetiştirme Ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün Görev, Yetki Ve Sorumluluklarına İlişkin Yönerge'nin son haline buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.