logo yeni

BAZI KURUMLAR PERSONEL ALIMINA VE GÖREVDE YÜKSELME SINAVI AÇMAYA HAZIRLANIYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

kadro4Bugün yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararı ile 14 kuruma ait dolu kadroların bazılarında derece değişikliği yapılırken, bazı boş kadrolarda da sınıf, unvan ve derece değişikliğine gidildi. Boş kadrolardaki değişikliklerden bazıları, kurumların merkezi yerleştirmeyle personel alımına gitmeye ve görevde yükselme sınavı açmaya hazırlandıkları şeklinde değerlendirildi.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Kararname ile; Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Danıştay Başkanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Dışişleri Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Yargıtay Başkanlığına ait dolu ve boş kadrolarda değişiklik yapıldı.

Kadro değişiklikleri genellikle çeşitli unvanlardaki memurların derece terfilerine yönelik dolu kadro değişikliği şeklinde olurken, boş kadrolarda da bazı değişiklikler oldu.

Boş kadro değişikliklerinden;

-Diyanet İşleri Başkanlığı için 5 inci derecede 100 adet Şef kadrosu ihdası, bu Kurumda söz konusu unvan için görevde yükselme sınavı açılmasının düşünüldüğü,

-Maliye Bakanlığı için 9, 10, 11 ve 12 nci derecelerde Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosu ihdası, bu Bakanlıkta Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrolarına çeşitli eğitim düzeylerindeki adaylar arasından merkezi yerleştirme ile atama yapılacağı

şeklinde değerlendirildi.

Değişiklik yapılan kadrolar için tıklayınız …

Bugün yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararı

15/9/2014 TARİHLİ VE 2014/6788 SAYILI KARARNAMENİN EKİ KARAR

MADDE 1 – (1) Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolardan; ekli (3) sayılı cetvellerde yer alan dolu kadroların dereceleri ve ekli (4) sayılı cetvellerde yer alan boş kadroların sınıf, unvan ve dereceleri aynı cetvellerde gösterildiği şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.