logo yeni

LOJMAN KİRA BEDELLERİNDE İNDİRİM ORANI DEĞİŞİKLİĞİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

lojmanMaliye Bakanlığı Resmi Gazetede bugün yayımladığı tebliğ değişikliği ile bazı illerdeki lojmanların doluluk oranının yüzde 60'ın altına düşmesi halinde bu konutların kiralarındaki indirim oranını %50'ye kadar artırabilecek.

Tebliğ değişikliğine göre, her yıl Ekim ayı verileri göz önünde bulundurularak hesaplanan doluluk oranının; kamu konutlarının tahsisli bulunduğu İdarenin personelinin konut talebinin yetersiz olması nedeniyle % 60’ın altına düştüğünün tahsisli İdarece tespit edilmesi üzerine, belirtilen illerdeki kamu konutlarının aylık kira bedellerine uygulanacak indirim oranlarının arttırılması bu İdarelerce talep edilebilecek. Bu talep üzerine Maliye Bakanlığı tarafından yapılan inceleme sonucunda uygun görülmesi halinde, bu illerde belirlenen indirim oranları Maliye Bakanlığı tarafından % 50’ye kadar arttırılabilecek.

Yeniden belirlenen indirim oranı, doluluk oranının % 60’ın altına düştüğünün tespit edilip Maliye Bakanlığı tarafından onaylandığı tarihi takip eden aybaşından itibaren beş yıl boyunca geçerli olacak ve bu sürenin sonunda doluluk oranları yeniden tespit edilecek.

Ayrıca bu şekilde tespit edilen indirim oranları bu illerdeki kamu konutunda ikamet eden mevcut personele de uygulanacak.

İndirim uygulanabilecek iller:

Adıyaman, Amasya, Bartın, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Malatya, Mardin, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Van, Yozgat, Zonguldak, Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale (Bozcaada ve Gökçeada dışındaki ilçeleri), Denizli, Düzce, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Osmaniye.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.