logo yeni

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞINDA KAÇ PERSONEL HAKKINDA HACİZ VE İCRA TAKİBİ VAR?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

memur4Hakkında icra takibi ve haciz işlemleri yapılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personelinin sayısı konusunda Bakan tarafından açıklama yapıldı.

Milletvekili Aylin NAZLIAKA tarafından verilen bir soru önergesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi EKER’e şu sorular sorulmuştu:

1) 2002. 2007, 2011, 2013 yıllarında Bakanlığınıza bağlı ilgili ve ilişkili kurum ve kuruluşlarda görev yapan personelden maaşında icra takibi ve haciz olanların sayısı nedir?

2) Söz konusu icra takibi ve hacizlerden kaçı banka kredi borçlarını kaynaklanmaktadır? Konut, taşıt ve ihtiyaç kredisine göre dağılımı var mıdır? Varsa nedir?

3) 2014 yılı Temmuz ayı itibariyle Bakanlığınıza bağlı ilgili ve ilişkili kurum ve kuruluşlarda maaşında icra takibi ve haciz olan personel sayısı nedir? Söz konusu icra takibi ve hacizlerden kaçı banka kredi borçlarından kaynaklanmaktadır? Konut, taşıt ve ihtiyaç kredisine göre dağılımı var mıdır? Varsa nedir?

4) Düzenli gelir ve harcamalarıyla bilinen memur kesiminin icra takibi ve haciz sayısındaki artış AKP hükümetleri döneminde ekonominin geldiği kötü tabloyu göstermiyor mu?

Soru önergesine Bakan Mehmet Mehdi EKER imzasını taşıyan yazı ile verilen cevapta şöyle denildi:

"Bakanlığımız ile bağlı ve ilgili kuruluşlarımızda görevli personel maaşlarına yönelik icra işlemleri ilgili mevzuatlar çerçevesinde yürütülmektedir. Bu kapsamda 2014 yılı Temmuz ayı itibariyle Bakanlığımız merkez teşkilatı ile bağlı ve ilgili kuruluşlarımızda toplam 256 adet personelin maaşlarından icra yoluyla kesinti yapılmaktadır.

İcra takibine konu olan borçlar değişik sebeplerden (Banka alacağı, özel şahıs alacağı vb.) kaynaklanmakta olup, ilgili mevzuatlar doğrultusunda gerekli işlemler tesis edilmektedir."

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.