logo yeni

calisanlar2 copy

TUİK PERSONELİ HAKSIZLIKLARA DİRENİYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

TÜİK İzmir Bölge Müdürlüğü’nde özellikle 4/C personel olmak üzere çalışanlara uygulanan haksız yaptırımlar Kurum personeli tarafından protesto edildi. Montrö Meydanı'ndan Kurum binasına yürüyen grup, burada basın açıklamasında bulundu. 

Kurumda 4/C personel olarak görev yapan Evren Kayaş'ın, yıllık izin ve evlilik izni kullandığı dönemde emsali personele göre performansının düştüğü gerekçesiyle işten atılmasını ve Kurumda kadrolu Uzman olarak çalışan Kısmet Akçasoy'un idare tarafından istenmediği için Kocaeli’ye sürülmesini protesto eden grup, çalışanlara çeşitli yollarla mobing uygulandığını ve mesai satleri dışında angarya sistemiyle çalıştırıldıklarını ifade ettiler.

Kurum tarafından  para karşılığında özel bölgesel anketler yaptırıldığı ve bu çalışmaların personele gördürüldüğü iddialarında da bulunan grup, işyerinde çalışan kadınların etek boyundan tutunda çoraplarına kadar  tüm kılık kıyafetinin gözetim altında tutulduğunu ve psikolojik baskı ve tehdide maruz kaldıklarını belirttiler.

Etek boyu beğenilmeyen çorap giymediği tespit edilen personele ceza olarak fazla mesai yaptırıldığı ve uyarı zarfı gönderildiğini de belirten çalışanlar, iki defa uyarı alanların işine son verildiğini de ifade ettiler.

Konuya ilişkin sitemizde daha önce yer alan haber için...

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.