logo yeni

SGK HASTANELERDEN ALINAN RAPORLARI NEDEN KABUL ETMİYOR?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

sgkÜniversite veya tam teşekküllü devlet hastanelerinden aldıkları sağlık raporlarına istinaden malulen emekli olmak isteyenlerin başvurularının SGK tarafından kabul edilmemesinin nedeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanına soruldu.

Konuyu gündeme getiren Milletvekili Umut ORAN tarafından verilen soru önergesinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK tarafından cevaplandırılmak üzere şu sorular yer aldı:

1. Maluliyet aylığı bağlanması için SGK'ya başvuran vatandaşların üniversite veya tam teşekküllü devlet hastanelerinden aldıkları sağlık raporları hangi gerekçelerle kabul edilmemektedir?

2. Üniversite hastanesinin yüzde 90 engelli olduğunu saptadığı vatandaşın SGK'ya yaptığı başvurunun ardından SGK yüksek sağlık kurulu bu oranı nasıl olup da yüzde 40'lara düşürerek, maluliyet aylığı bağlanmasını reddebilmektedir? Son 5 yılda bu şekilde talebi reddedilen vatandaş sayısı kaçtır?

3. Tıp Fakültesi hastanesi veya tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınan sağlık raporlarının SGK tarafından kabul edilmemesi resmi kurumların birbirine güvenmemesi sonucunu doğurmuyor mu?

4. Son 5 yılda SGK kaç vatandaşa maluliyet aylığı bağladı? Bu kişilere ödenen aylık miktarları nedir?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.