logo yeni

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI TAŞRA TEŞKİLATINDA DEĞİŞİKLİKLER OLDU

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

gumruk-ve-ticaret-bakanligiGümrük ve Ticaret Bakanlığının taşra teşkilatına ilişkin yapılan düzenlemeyle, bazı yeni birimler kurulurken bazı birimlerin de bağlantı yerleri ve adları değiştirildi.

Bugün yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararıyla, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının taşra teşkilatında;

-Denizli merkezli Pamukkale Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ile bu bölge müdürlüğü bünyesinde Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İstihbarat Müdürlüğü ve Personel Müdürlüğü kuruldu.

-Ağrı (Gürbulak) merkezli Gürbulak Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ile bu bölge müdürlüğü bünyesinde Personel Müdürlüğü kuruldu.

-Artvin-Hopa merkezli Kaçkar Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ile bu bölge müdürlüğü bünyesinde Personel Müdürlüğü kuruldu.

-Kütahya ilinde Kütahya Gümrük Müdürlüğü kuruldu.

-Bolu ilinde Bolu Gümrük Müdürlüğü kuruldu.

-İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü merkezi Habur olarak belirlendi ve Tunceli ve Bingöl illeri Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı iller arasına eklendi.

-Erzincan ili Doğu Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı iller arasına eklendi.

-Cilvegözü Tasfiye İşletme Müdürlüğünün İskenderun'a taşınması ve adının İskenderun Tasfiye İşletme Müdürlüğü olarak değiştirilmesi kararlaştırıldı.

Bakanlar Kurulunun söz konusu Kararı

Karar Sayısı : 2014/6711

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının taşra teşkilatında düzenleme yapılması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; adı geçen Bakanlığın 17/7/2014 tarihli ve 1535557 sayılı yazısı üzerine, 27/9/1984 tarihli ve 3046 sayılı Kanunun 17 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca 1/8/2014 tarihinde kararlaştırılmıştır.

1/8/2014 TARİHLİ VE 2014/6711 SAYILI KARARNAMENİN EKİ KARAR

MADDE 1- (1) Gümrük ve Ticaret Bakanlığının taşra teşkilatında;

a) Denizli, Afyonkarahisar, Uşak ve Muğla illerini kapsayan Denizli merkezli Pamukkale Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ile bu bölge müdürlüğü bünyesinde Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İstihbarat Müdürlüğü ve Personel Müdürlüğü,

b) Ağrı, Erzurum, Kars ve Iğdır illerini kapsayan Ağrı (Gürbulak) merkezli Gürbulak Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ile bu bölge müdürlüğü bünyesinde Personel Müdürlüğü,

c) Rize, Artvin ve Ardahan illerini kapsayan Artvin-Hopa merkezli Kaçkar Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ile bu bölge müdürlüğü bünyesinde Personel Müdürlüğü,

ç) Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak Kütahya ilinde Kütahya Gümrük Müdürlüğü,

d) Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak Bolu ilinde Bolu Gümrük Müdürlüğü,

kurulmuştur.

MADDE 2- (1) Gümrük ve Ticaret Bakanlığının taşra teşkilatında yer alan;

a) İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü merkezinin Habur olarak belirlenmesi ile Tunceli ve Bingöl illerinin Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı iller arasına eklenmesi,

b) Erzincan ilinin Doğu Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı iller arasına eklenmesi,

kararlaştırılmıştır.

MADDE 3- (1) Gümrük ve Ticaret Bakanlığının taşra teşkilatında yer alan Cilvegözü Tasfiye İşletme Müdürlüğünün İskenderun'a taşınması ve adının İskenderun Tasfiye İşletme Müdürlüğü olarak değiştirilmesi kararlaştırılmıştır.

MADDE 4- (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 5- (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.