logo yeni

10 KURUMUN DOLU VE BOŞ KADROLARINDA DEĞİŞİKLİK OLDU

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

kadro3Bugün yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararı ile, 10 kuruma ait dolu kadroların bazılarında derece değişikliği yapılırken, boş kadroların bazılarında da sınıf, unvan ve derece değişikliğine gidildi.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Kararname ile; Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı, Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı, Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, MSB Akaryakıt İkmal ve NATO Pol Tes. İşl. Başkanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türk Dil Kurumu Başkanlığı ve Türk Tarih Kurumu Başkanlığına ait dolu ve boş kadrolarda değişiklik yapıldı.

Çoğunlukla dolu kadrolarda derece terfilerine yönelik değişiklik yapılırken, Orman ve Su İşleri Bakanlığında 15 adet avukat kadrosu ihdas edilmesi dikkat çeken değişikliklerden oldu.

Değişiklik yapılan kadrolar için tıklayınız …

Bugün yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararı

Karar Sayısı : 2014/6672

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolarda düzenleme yapılması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci ve 9 uncu maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 21/7/2014 tarihinde kararlaştırılmıştır.

21/7/2014 TARİHLİ VE 2014/6672 SAYILI KARARNAMENİN EKİ KARAR

MADDE 1 – (1) Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolardan; ekli (3) sayılı cetvellerde yer alan dolu kadroların dereceleri ve ekli (4) sayılı cetvellerde yer alan boş kadroların sınıf, unvan ve dereceleri aynı cetvellerde gösterildiği şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.