logo yeni

calisanlar2 copy

BANA TEŞEKKÜR ETMELERİ LAZIM

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Dinçer, ayrıca, şu açıklamaları yaptı:  

'Şu an sınavı yılda bir kere yapıyoruz. Toplum, 1 milyon 800 bin öğrenci ve ailesi buna odaklanıyor. Toplumda büyük gerilim oluşturuyor. Şimdi yapacağımız şey bu. Yani YGS'yi yılda birden çok kez yaparak çocuklarımıza hayatın bir tek imtihana bağlı olmadığını anlatacağız. TOEFL'da olduğu gibi çocuk kendini hazır hissettiğinde yılda birden çok kez yapılan sınavlar için randevu alıp giriş yapacak ve hangisinde daha başarılıysa onu kullanabilecek."

UYGULAMA 21014 TE BAŞLAYACAK

2014'te uygulamaya başlayacağız. Ulusal düzeyde bir bilişim altyapısına ihtiyacımız var. Bir soru bankasının oluşturulmasına ihtiyaç var. Birbirini tekrar etmeyen ve bilgisayardan seçtiğinde kopya unsurunu bünyesinde barındırmayacak türden çok sayıda, diyelim ki 10 milyon, 20 milyon soruya ihtiyaç var.'

KÜRTÇE DERSİNİN DAHA FAZLA İLGİ GÖRECEĞİNİ DÜŞÜNMÜŞTÜM

Seçmeli derslerle ilgili rakamları da paylaşan Bakan Ömer Dinçer, 'Yaşayan Diller ve Lehçeler dersinin daha fazla seçileceğini, Kürtçe dersinin daha fazla ilgi göreceğini tahmin ediyordum' dedi.

EŞ DURUMUNDAN TAYİN OLANLAR TEŞEKKÜR ETSİN

Eş tayini için şöyle konuştu:25 binden biraz fazla öğretmen eş durumundan yer değişikliği talep etti. Ne yazık ki 17 bine yakını sınıf öğretmeniydi. Eş durumundan bu zamana kadar taleplerin yüzde 95'ini karşıladık. Bu öğretmenlerimiz lütfen bir çıkıp teşekkür etsin bunun yapıldığını insanlarımız görsün. Eş durumundan atama olmadığını iddia eden şu an bin, bin 500 kişi kalmıştır.

DERSHANE KARARI 2013'TE

SBS ile dershanelerle ve lise çeşitliliğiyle ilgili kararları 2013 yılı içinde vereceğiz. Muhtemeldir ki, 2013-2014 eğitim öğretim yılına bu konudaki birçok stratejimizi de uygulamaya koyabiliriz. 
Eğitiminizi iyileştirirseniz dershanelere ihtiyacınız azalır. Şayet talebi belli oranda düşürmeksizin sadece hukuken dershaneleri kapatma noktasına gidersek o zaman bunun başka alanlara kanalize olacağını da varsaymamız gerekiyor. Bu kararımız aslında SBS'nin yapılış şekliyle de ilgili. SBS'nin kaldırılmasıyla ilgili meseleler lise çeşitliliğiyle alakalı. 

ÖĞRENCİLER HANGİ DERSİ SEÇTİ?

ORTAOKULLARDA seçmeli derslere ilişkin son veriler şöyle:
1 Matematik Uygulamaları: 593 bin
2 Yabancı dil: 495 bin 
3 Kuran-ı Kerim: 480 bin
4 Hz. Muhammed'in hayatı: 305 bin
5 Spor ve Fiziki Etkinlikler: 300 bin 
6 Okuma Becerileri: 259 bin
7  Bil.Teknolojileri ve Yazılım: 221 bin
8  Temel Dini Bilgiler: 180 bin 
9 .Bilim Uygulamaları: 161 bin
10  Zeka oyunları: 138 bin 
11 Görsel Sanatlar 101 bin 
12  Müzik 72 bin 
13  Yazarlık ve Yazma Becerileri 68 bin 
14  Drama:  57 bin 
15 Yabancı Diller ve Lehçeler: 25 bin

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.