logo yeni

ARAŞTIRMACI UNVANLI BAZI PERSONELİN MALİ HAKLARINDA İYİLEŞTİRME YAPILMASI TEKLİF EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

tbmm2Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünde sözleşmeli olarak çalışırken Araştırmacı kadrosuna atananların maddi kayıplarının giderilmesi amacıyla hazırlanan Kanun Teklifi Meclis Başkanlığına sunuldu.

Milletvekilleri Oktay VURAL ve Erkan AKÇAY imzalı Kanun Teklifi; Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünde sözleşmeli olarak çalışırken 12/7/2013 tarihli 6495 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünden Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla “araştırmacı” kadrosuna atananmış olanların maddi kayıplarının giderilerek çalışanlar arasında eşitliğin sağlanmasını, personel motivasyonunun artırılmasını ve çalışma huzurunun korunmasını amaçlıyor.

Kanun Teklifinin yasalaşması halinde; Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünde sözleşmeli olarak çalışırken Kanunla “araştırmacı” kadrosuna atananmış olanlara, aynı dereceli “müdür yardımcısı” kadro unvanı için belirlenmiş olan zam ve tazminatlar ile ek ödemeler üzerinden ödeme yapılması sağlanmış olacak.

Daha önce yapılan düzenlemelerle, “araştırmacı” unvanlı personelden bazılarına, Müdür Yardımcısı ek ödemesi ile zam ve tazminatları esas alınarak ödeme yapılması imkanı getirilmişti.

Kanun Teklifi metni

375 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN TEKLİFİ

MADDE 1- 27.06.1989 tarih ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin Geçici 11 inci maddesinin üçüncü fıkrasındaki “Müdür Yardımcısı” ifadesinden önce gelmek üzere “6495 Sayılı Kanun hükmünce “araştırmacı” unvanlı kadrolara atanan veya atanmış sayılanlar ile” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 2- Bu kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.