logo yeni

GÜNÜ KURTARMAK İÇİN Mİ AVUKATLARA SÖZ VERİLDİ?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

avukat2Kamu kurum ve kuruluşlarında Avukat kadrosunda görev yapan personelin mesleki, mali ve idari sorunlarının çözümü konusunda Başbakan ve bakanlar tarafından söz verilmesine rağmen, konuya ilişkin hiçbir çalışmanın yapılmamış olması soru önergesine konu edildi.

Konuyu gündeme getiren Konya Milletvekili Atilla KART, verdiği soru önergesinde;

-Kamuda çalışan Avukatların "mesleki, mali ve idari" sorunları; CHP Grubu ve Tarafımızdan ve ayrıca Muhalefete mensup Milletvekilleri tarafından 8- 9 yıldan bu yana sürekli olarak dile getirilmektedir. AKP Sözcüleri; başta dönemin Devlet Bakanı-Başbakan Yardımcısı M.Ali Şahin olmak üzere, Hükümetin tüm Sözcüleri bu yöndeki taleplere "haklısınız, gereğini yapacağız" mealinde cevap vermelerine rağmen, bugüne kadar bu sözlerin gereği yerine getirilmemiştir.

-En son, önceki Devlet Bakanlarından ve İstanbul Milletvekili Güldal Akşit'in girişimleri üzerine, Başbakan'ın 23 Haziran 2013 tarihinde basına yansıyan açıklamalarına göre; bu konudaki dosyayı incelen R.Tayyip Erdoğan, Kamu Avukatlarının mağduriyetini giderecek Kanun değişikliği için Maliye Bakanlığına "talimat" vermiştir.

-Aradan 1 yıl daha geçmiştir.

-Ancak, Kamu Avukatlarının özlük haklarında ve statüsünde "hiçbir iyileşme" olmamıştır.

diyerek, Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK tarafından cevaplandırılmak üzere konuya ilişkin şu soruları sordu:

(1) Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının, Maliye Bakanına vermiş olduğu "bu talimatın, bu sözün" gereği, aradan 1 yıl geçmesine rağmen neden yerine getirilmemiştir?

(2) Yoksa, Başbakan ya da AKP Milletvekilleri, "günü kurtarmak uğruna yalan beyanda mı" bulunmaktadırlar?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.